Goodwe GW10K-ET - výpadky wifi

Odpovědět
jachym
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 10, 2023 6:12 pm

Goodwe GW10K-ET - výpadky wifi

Příspěvek od jachym »

Ahoj,

asi 2 měsíce mám v provozu FVE a zápasím s wifi modulem u střídače GoodWe GW10K-ET. Na moje poměry často vypadává wifi. Jakoby se to odpojí a resetuje, v appce hlásí jako Offline, na střídači rychle bliká kontrolka Wifi a musím přes tlačítko Wifi RESET znovu přes mobil nastavit wifi síť a heslo.

Modem mi vysílá na frekvenci 2,4 i 5, připojil jsem k 2,4 i 5 a nepomohlo. Někdy to jede týden v kuse a pak výpadek, někdy třeba i dvakrát za den. Síla signálu je excelentní, střídač je půl metru od modemu. Konzultoval jsem s dodavatelem FVE a prý "se to zákazníkům stává"... tím jejich pomoc skončila.

Mám střídač mj. napojený i na HomeAssistant a do SEMS portálu se data dohrají, do HA ne a ten beru pro sebe jako primární. Navíc je to obtěžující.

Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s LAN modulem, který se ke střídači dá dokoupit a nahradit s ním wifi modul. Nechci ale zbytečně koupit něco, co nepomůže, proto by mě zajímalo, jestli někdo měl podobný problém a LAN modul to vyřešil. Plus jsem na nějakém zahraničním foru četl, že s tím LAN modulem může mít problém právě HA, což by byl také problém. Nebo máte někdo jiný nápad, co s tím?

Díky
tomasi02
Příspěvky: 88
Registrován: ned říj 09, 2022 8:25 pm

Re: Goodwe GW10K-ET - výpadky wifi

Příspěvek od tomasi02 »

jaky firmware ma stridac?
co tohle?
viewtopic.php?t=1006
jachym
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 10, 2023 6:12 pm

Re: Goodwe GW10K-ET - výpadky wifi

Příspěvek od jachym »

Díky moc za pomoc, kontaktoval jsem GoodWe, provedli dálkový update firmwaru na v. 1025 (předtím jsem měl tuším 825). Od té doby "se drží".
karelkopp
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 02, 2023 8:02 pm

Re: Goodwe GW10K-ET - výpadky wifi

Příspěvek od karelkopp »

Zdravim řeším podobný problém s tím že se mi goodwe odpojuje od wifi kazdou minutu a po nejake dobe se opet pripoji ale zase opet jen na chvili firmware mam 1.1.2.1 mám podezření na špatné nastavení routeru protože si to jinak nedovedu vyložit
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe GW10K-ET - výpadky wifi

Příspěvek od Brbla »

karelkopp píše: ned črc 02, 2023 8:10 pm Zdravim řeším podobný problém s tím že se mi goodwe odpojuje od wifi kazdou minutu a po nejake dobe se opet pripoji ale zase opet jen na chvili firmware mam 1.1.2.1 mám podezření na špatné nastavení routeru protože si to jinak nedovedu vyložit
Dovolím si tipnout, že WiFi je Mikrotik. V takovém případě nepomůže ani svěcená voda.
Zkuste jinou Wifi-nu.
karelkopp
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 02, 2023 8:02 pm

Re: Goodwe GW10K-ET - výpadky wifi

Příspěvek od karelkopp »

ano wifi je od mikrotiku :(
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Goodwe GW10K-ET - výpadky wifi

Příspěvek od ringo »

Několik měsíců mi jelo GW na wifi bez problémů, po reinstalaci routerů Asus v síti AImesh (při opakovaných výpadcích napětí se obnovilo tovární nastavení) začaly časté výpadky (opakování řádově hodiny až dny a nutnost stisknutí tlačítka na střídači). Vypozoroval jsem že výpadky wifi způsobovalo přepínaní wifi kanálů na routeru. Nastavil jsem teda na 2,4GB síti pevný kanál a od té doby to šlape opět bez problémů. Třeba by toto mohlo pomoci obecně a třeba i na Mikrotiku.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe GW10K-ET - výpadky wifi

Příspěvek od Brbla »

Nastavení pevného kanálu na mikrotiku problém s odpojováním GW neodstraní.
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Goodwe GW10K-ET - výpadky wifi

Příspěvek od brumlaj »

V tomto případě raději nastavovat frekvenci než velikost paměti ;-) . I tak to pomohlo?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“