
V sousední ulici FVE 5,5kWp, měsíc v provozu a na první faktuře za překročení rezervovaného výkonu částka cca 2100Kč.
Rezervovaný výkon 5,5kW. Do sítě dle provozovatele FVE občas šlo i 7kW.
A co teď s tím, aby účty nebyly vyšší než před FVE?
Nabízí se omezení dodávky do sítě nastavit na střídači. Jenže když je na jaře simpsnovská obloha, t.j. modrá s bílými mráčky až pálí z toho oči, tak si střídač i při zakázaných přetocích při prudké změně osvitu panelů (případně vypnutí větší zátěže) odfrkne do sítě klidně i kilowatu. Jaký limit potom nastavit na střídači, aby riziko nadlimitního přetoku bylo minimální?
Jak to distributor vyhodnocuje?

Přiznám se, že navzdory mnohým vysvětlením a diskuzím mně stále není jasný způsob určování velikosti nedovoleného přetoku distributorem. Měří se špička, nebo je to čtvrthodinový průměr? Jinými slovy, budu-li mít v té všude zmiňované čtvrthodině po dobu deseti minut NULA a pět minut výkon 1,5kW... ocení mě za 1,5kW nebo za 500W? Ta první varianta je přímo vražedná, ta druhá by se dala s rozumným nastavením limitů ustát "bez ztráty kytičky".
Další rady, které moc nepomohou.

Odstřihnout se od DS je skvělá rada... nyní ale vznáším dotaz za komunitu těch co si pořídili FVE, která bez DS nedává moc smysl.
Další skvělá rada se tady na fóru také objevila. Je nesportovní a nekolegiální chtít rezervovaný výkon 10kW, když na střeše máte jen 8kWp. Jak vidno strašpytlové a vychcánci jsou na tom líp.
Zdalipak se ten hoch, který si vysloužil za přetok 2 tisíce raději nevrátí k režimu před PPP, kdy používal FVE ze strachu z nedovolené dodávky toliko ostrovně?
A co ouřadové?

Neměly by podobné situace řešit v rámci podpory obnovitelných zdrojů orgány k tomu stvořené, z našich daní placené?