CEZ FVE - chovani vodice N0%

Odpovědět
Uživatelský avatar
r-man@seznam.cz
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 15, 2023 9:59 am

CEZ FVE - chovani vodice N0%

Příspěvek od r-man@seznam.cz »

Dobry den vsem,

prosim vedel by nekdo jak se chova vodic N0% vyvadeny z ER pro odpojovani FVE? Z logiky veci mi vyplyva prvni moznost, ale nedari se mi tuto informaci nikde overit na 100%. Zavisi mi na tom zapojeni/nastaveni dalsich ovladacich prvku. Predem dekuji.

1. Je standardne sepnuty obvod, tzn. kdyz mezi N0% a L1 umistim (predjistenou) civku stykace, tak bude stale sepnuta. Az pri HDO signalu pro vypnuti FVE se tato civka prestane napajet a stykac se shodi.

NEBO

2. Je standardne vypnuty obvod, tzn. kdyz mezi N0% a L1 umistim (predjistenou) civku stykace, tak bude stale vypnuta. Az pri HDO signalu pro vypnuti FVE se tato civka zacne napajet a stykac se nahodi.
tomas
Příspěvky: 311
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: CEZ FVE - chovani vodice N0%

Příspěvek od tomas »

HDO má N0% standartě rozpojený - cívka stykače je v klidu. Pokud pošle distributor příkaz k 0% výkonu tak HDO sepne relé a připojí vodič N0% na nulový můstek a cívka stykače přitáhne kotvu. Je tedy výhodné použít stykač z rozpínacími kontakty. Pokud máte třífázový střídač který se odpojí od DS i při výpadku jedné fáze, tak stačí i stykač s jedním kontaktem který rozpojí jednu fázi.
Nejde o žádnou bezpečnostní funkci, pouze regulaci 0 - 100% jak si to kdo technicky provede je distributorovi jedno. On chce jedné, aby při sepnutí HDO klesl výkon na 0W nebo přešla výrobna s odběrným místem do ostrovu - odpojila se od DS.
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“