BMS DALY VS JBD vs JBD s relé

Odpovědět
Kodl69
Příspěvky: 1332
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

BMS DALY VS JBD vs JBD s relé

Příspěvek od Kodl69 »

Řeším 20s baterku pro elekromotorku, max. proud 200A, a mám dilema, jakou BMS, mám odzkoušeny pouze slabší verze JBD BMS s mosfety, má někdo zkušenosti s BMS JBD s relé příp DALY? Daly je nejdražší, ale zdá se nejsofistikovanější, JBD s relé - mám obavy, aby na enduro motorce nevznikl nějaký mechanický problém.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Mikel
Příspěvky: 115
Registrován: pon črc 26, 2021 8:32 pm

Re: BMS DALY VS JBD vs JBD s relé

Příspěvek od Mikel »

Delame uz pres 2 roky s JBD BMS. tato verze 7-20S funguje velice dobre. JBD ma ted nove velepsenou tuto BMS, kde rele ma jinou poloho, celkove to je vice kompaktni a balancni proud je opet 250Am. Druhou zasadni veci , ktera hovori pro tuto BMSku je, pokud jsou rozhozene clanky, balancuje stale bez rozdilu jestli nabiji, vybiji je v klidu. Balancuje do doby, nez jsou clanky vyrovnane.
Kodl69
Příspěvky: 1332
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: BMS DALY VS JBD vs JBD s relé

Příspěvek od Kodl69 »

mám starší verze, označený jenom smartbms (xiaoxiang?) s mosfet spínači, a celkem jsem spokojený. Spíš mě jde o to relé, představa, že se odpojuje v plným kalupu 200A/80V DC relátkem mě trochu děsí... Daly má mít canbus, ale je otázka, jestli se to domluví s regulátorem motoru, budu mít Votol 150 SP2 , kde prej je přes canbus možný zapojit i budíky, a když dochází baterka, tak to má samo ubrat výkonu - podle mě na to u li-ion stačí regulace podle napětí.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Mikel
Příspěvky: 115
Registrován: pon črc 26, 2021 8:32 pm

Re: BMS DALY VS JBD vs JBD s relé

Příspěvek od Mikel »

JBD odpojije BMSKu pomoci rele pouze pri prekroceni definovanych hodnot pri nabijeni. V ostanich pripadech se rele neodpoji.
Kodl69
Příspěvky: 1332
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: BMS DALY VS JBD vs JBD s relé

Příspěvek od Kodl69 »

tj při nadproudu na výstupu se relé neodpojí? ta starší vyhodnotí jako zkrat i připojení regulátoru s vybitými kondenzátory, a musím to zapínat sw sepnutím mosfetů.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Mikel
Příspěvky: 115
Registrován: pon črc 26, 2021 8:32 pm

Re: BMS DALY VS JBD vs JBD s relé

Příspěvek od Mikel »

Nevim jak pri nadproudu, nemam nic co by sosalo trvale pres 200A. Budu ale vychazet z toho, ze pri pouziti HW vypinace vypnu vystup z BMS tak rele zustane sepnute. To same pokud vypnu SW v aplikaci vystup ( zatez ). Pouze pri uzamknuti nabijeni se odpoji rele.
Odpovědět

Zpět na „Baterie“