Doplenenie batérií v off gride s Axpert 24V

Odpovědět
m.budzak112
Příspěvky: 23
Registrován: úte srp 24, 2021 1:40 pm

Doplenenie batérií v off gride s Axpert 24V

Příspěvek od m.budzak112 »

Ahojte,

Prevádzkujem menší off grid, ktorý mi napája kamery, avšak mám problém, že kapacita batérií mi vystačí iba na pol noci. Momentálne tam mám dve gélové 12V 100Ah batérie zapojené v sérií. Batérie majú asi rok a chcem by som k nim pridať ďalšie dve a spojiť ich paralelne.

Preto sa pýtam, či batérie môžem pripojiť k stávajúcim paralelne a či po následnom pripojení budem musieť zmeniť nejaké hodnoty na meniči napr. nabíjací prúd.
A ešte by som sa chcel opýtať, či ďalšie dve batérie musia byť rovnaké alebo môžem prihodiť dve AGM s rovnakým napätím a Ah.

Vopred ďakujem za odpoveď
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Doplenenie batérií v off gride s Axpert 24V

Příspěvek od Diablo007 »

Napětí pro dané baterie je uvedeno vždy od výrobce agm gel atd nemusí mít vždy identické parametry a je potřeba to vědět a popřípadě pwlmzvolit stejný typ.bjinak napojení nových ke starým bude možná časem vyžadovat i nějakou formu balancování je totiž možné že se začnou nabíjet rozdílně ale to už trošku předbíhám a ukáže provoz
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
m.budzak112
Příspěvky: 23
Registrován: úte srp 24, 2021 1:40 pm

Re: Doplenenie batérií v off gride s Axpert 24V

Příspěvek od m.budzak112 »

S batériami by nebol problém vedel by som doplniť aj také isté, avšak tiež ma napadlo že či nebude potrebné mať nejaký battery balancer, ktorý sa mi moc kupovať teraz nechce. Čisto teoreticky, keď tam doplním ďalšie dve také isté tak by som nemusel nič nastavovať nie? Resp netreba nejak najprv nabiť tie nové batérie pred použitím ? Alebo sa napätie spriemeruje ?
KubisKV
Příspěvky: 246
Registrován: úte bře 30, 2021 8:44 am

Re: Doplenenie batérií v off gride s Axpert 24V

Příspěvek od KubisKV »

Agm do série a ty starší 100Ah v sérii. Pokud budeš připojovat, měli by být nabité na podobné napětí. Ať se zbytečně neprelévá velký proud mezi dvojicemi. Na axpertu se nastavuje pouze napětí max a min, kdy se axpert prepina na síť. Takže koukni na oba tipy baterek a nastav aby ani jedna dvojice nešla pod napětí udané výrobcem.
NESKOM
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 31, 2021 9:39 am

Re: Doplenenie batérií v off gride s Axpert 24V

Příspěvek od NESKOM »

Ono skoro nemá smysl balancovat 2 ks seriové 12V baterie protože je to 6 článků v serii a uživatel nemá naprosto žádnou informaci v jakém stavu jsou jednotlivé články 6S ve 12V baterii.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Doplenenie batérií v off gride s Axpert 24V

Příspěvek od JonasPP »

Daj to tam normalne k starym, veď ak to olovo takto hlboko cykluješ denne, tak po roku budeš na tom rovnako, len budeš tam mať namiesto dvoch uťahancov na konci života, -dve mrtvoly a dvoch utahancov.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
dumi
Site Admin
Příspěvky: 801
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Doplenenie batérií v off gride s Axpert 24V

Příspěvek od dumi »

Co radeji investovat do Lithia?

Https://batterystore.cz

mistni uzivatel Mikel. Aku proverene. Poradi. Zkus mrknout.
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
dumi
Site Admin
Příspěvky: 801
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Doplenenie batérií v off gride s Axpert 24V

Příspěvek od dumi »

Pripadne. Nesel by vynechat ten Dc/AC invertor v axpertu? Strasne zere. jen ten ti za 10 hodin sebere treba 20Ah
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Odpovědět

Zpět na „Baterie“