KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Odpovědět
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od eduard22 »

pby píše: sob úno 04, 2023 4:30 pm ....... King II může za určitých okolností přetok vyrobit. ......
To je otázka! To zastím nikdo nenaměřil, nedokázal :-(
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od eduard22 »

Diablo007 píše: sob úno 04, 2023 4:36 pm ...... Není to úplně standartní zapojení ale mnoho lidí má měnič úplně odpojený od distribuční síťe a tedy neřeší zda umí nebo neumí přetoky a pak má malou nabíječku která se od určitého napětí připojí a začne dobíjet ze sítě tedy je to obejíte a ani kdyby se měnič porouchal nikdy na síť nedosáhne. Nemusíš pak řešit cenu Kinga vezmeš cokoliv co ti vyhovuje parametrem a dokoupit napěťově relé a nabíječku
A kolik stojí taková malá(???) nabíječka na 48V!? (aby se navíc uměla programovat - kdy se má připojit a kdy odpojit a aby uměla případeně i usínat!?)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
pby
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 12, 2022 10:19 am

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od pby »

Ano, právě se tím zaobírám. Nepatři to pravděpodobně sem a ať to moderátoři klidně přesunou.
Snažím se poskládat funkční, rozšiřitelný a ideálně automatický systém.
Prozatím nemám možnost nainstalovat víc než cca 2,5 - 3 kWp. V blizké budoucnosti půjde rozšířit.
Prozatím nechci jednat s distributorem (tuším v budoucnu potíže s připojením, přesto nechci).
Tedy, potřebuji bez přetoků, ale záloha z DS. Ani ostrov ani hybrid. Určitě nejsem sám.
Zaujal mě King a asi to tak dopadne. Nejpalčivější problém je akumulátor. Cena, životnost, umístění, napětí. Nápad s čistě ostrovním měničem, nabíječkou a napětovým relé vypadá také schůdně. Předpokládám, že v současné době je standart 48V. První co jsem našel je jakási nabíječka pro LIFEPO 4 s 25A kolem 12K a dvoustavové napětové relé půjde pořídit předpokládám do 2K.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od Diablo007 »

eduard22 píše: ned úno 05, 2023 10:37 am
Diablo007 píše: sob úno 04, 2023 4:36 pm ...... Není to úplně standartní zapojení ale mnoho lidí má měnič úplně odpojený od distribuční síťe a tedy neřeší zda umí nebo neumí přetoky a pak má malou nabíječku která se od určitého napětí připojí a začne dobíjet ze sítě tedy je to obejíte a ani kdyby se měnič porouchal nikdy na síť nedosáhne. Nemusíš pak řešit cenu Kinga vezmeš cokoliv co ti vyhovuje parametrem a dokoupit napěťově relé a nabíječku
A kolik stojí taková malá(???) nabíječka na 48V!? (aby se navíc uměla programovat - kdy se má připojit a kdy odpojit a aby uměla případeně i usínat!?)
A proč by měla tohle umět nabíječka ty nemáš programovatelný výstup na měnící který umí nabíječku zapnout a vypnout podle napětí? Nebo obětuješ pár stovek za napěťové relé které bude toto dělat. Nabíječka bude tupá jen ji budeš zapínat a vypínat.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od eduard22 »

Diablo007 píše: ned úno 05, 2023 12:32 pm
eduard22 píše: ned úno 05, 2023 10:37 am
Diablo007 píše: sob úno 04, 2023 4:36 pm ...... Není to úplně standartní zapojení ale mnoho lidí má měnič úplně odpojený od distribuční síťe a tedy neřeší zda umí nebo neumí přetoky a pak má malou nabíječku která se od určitého napětí připojí a začne dobíjet ze sítě tedy je to obejíte a ani kdyby se měnič porouchal nikdy na síť nedosáhne. Nemusíš pak řešit cenu Kinga vezmeš cokoliv co ti vyhovuje parametrem a dokoupit napěťově relé a nabíječku
A kolik stojí taková malá(???) nabíječka na 48V!? (aby se navíc uměla programovat - kdy se má připojit a kdy odpojit a aby uměla případeně i usínat!?)
A proč by měla tohle umět nabíječka ty nemáš programovatelný výstup na měnící který umí nabíječku zapnout a vypnout podle napětí? Nebo obětuješ pár stovek za napěťové relé které bude toto dělat. Nabíječka bude tupá jen ji budeš zapínat a vypínat.
A proč bych to dělal :o , když je nabíječka a chytře a programovatelně ovládaná, integrovaná již v Kingovi??? 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od Diablo007 »

eduard22 píše: ned úno 05, 2023 3:17 pm
Diablo007 píše: ned úno 05, 2023 12:32 pm
eduard22 píše: ned úno 05, 2023 10:37 am

A kolik stojí taková malá(???) nabíječka na 48V!? (aby se navíc uměla programovat - kdy se má připojit a kdy odpojit a aby uměla případeně i usínat!?)
A proč by měla tohle umět nabíječka ty nemáš programovatelný výstup na měnící který umí nabíječku zapnout a vypnout podle napětí? Nebo obětuješ pár stovek za napěťové relé které bude toto dělat. Nabíječka bude tupá jen ji budeš zapínat a vypínat.
A proč bych to dělal :o , když je nabíječka a chytře a programovatelně ovládaná, integrovaná již v Kingovi??? 8-)
Jak s Maďarem. Když je měnič který může mít přetoky tak to jde vyřešit externí nabíječkou. Navíc se o vyjde dost často levněji než kupovat Kinga
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Kostěj
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od Kostěj »

Diablo007 píše: ned úno 05, 2023 5:43 pm...tak to jde vyřešit externí nabíječkou. Navíc se o vyjde dost často levněji než kupovat Kinga
Také jsem měl takovou vizi. Ale když jsem sečetl cenu grid-off měniče 48V/230V/5kW, nabíječky 230V/48V/30A a solárního mppt trackeru 140V/48V/80A, výsledná částka mne přesvědčila a koupil jsem Kinga.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od Diablo007 »

A proč potřebuješ 30A nabíječku a sólo regl? Mně stačí nabíjet 10A a regl.pouzivsm co má axpert
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od eduard22 »

Diablo007 píše: ned úno 05, 2023 5:43 pm Jak s Maďarem. Když je měnič který může mít přetoky tak to jde vyřešit externí nabíječkou. Navíc se o vyjde dost často levněji než kupovat Kinga
To je jak s Tatarem. Až budeš vědít, že (!) přetoky, pak doporučuj taková řešení. Ale chápu jak to myslels :D - to byla kdysi i moja úvaha, než jsem objevil Kingy 8-)
Maďar ;-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od Diablo007 »

eduard22 píše: ned úno 05, 2023 8:26 pm
Diablo007 píše: ned úno 05, 2023 5:43 pm Jak s Maďarem. Když je měnič který může mít přetoky tak to jde vyřešit externí nabíječkou. Navíc se o vyjde dost často levněji než kupovat Kinga
To je jak s Tatarem. Až budeš vědít, že (!) přetoky, pak doporučuj taková řešení. Ale chápu jak to myslels :D - to byla kdysi i moja úvaha, než jsem objevil Kingy 8-)
Maďar ;-)
Jenže ty pořád jedeš toho svého Kinga a já to směřují tam že vezmu Maxe bude levnější utáhne celý barák a pak ho prostě místo do sítě dám jen přes nabíječku už jsme doma?
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od eduard22 »

Diablo007 píše: ned úno 05, 2023 8:34 pm .... Jenže ty pořád jedeš toho svého Kinga a já to směřují tam že vezmu Maxe bude levnější utáhne celý barák a pak ho prostě místo do sítě dám jen přes nabíječku už jsme doma?
Ale jooo, to chápu. A ptám se jak moc zhatí tu levnotu nabíječka!? Kolikpak stojí taková "jen" nějaká 48V!!! (přesněji - napětí snadno ovládající od 50-60V a minimálně 30A) nabíječka? :lol:
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od josse »

Ještě to je třeba rozdělit jestli LiFe nebo LiIon:
U LiIon je "zdroj s CV/CC" zapnutý a zapojený trvale. (Když je napětí Aku větší než CV nic se nenabíjí, záleží na nabíječe kolik má spotřebu naprázdno. Když je napětí menší, spotřebu pokrývá nabíječka, když se před nabíječku dá stykač NT pak dle situace se něco spotřebovává nebo nabíjí do Aku.)
U LiFe je třeba dry contact z coloumb counteru který sepne a taky vypne zdroj CC. (Axpert umí komunikovat s BMS například typu Pylontech, takže by i tato situace neměla být problém, dry contact na start generátoru má, včetně NT stykače před nabíječky.)

Ona ta interní nabíječka taky není žádný zázrak ohledně účinnosti, dost si pouští ventilátory při vyšších proudech, takže zase třeba posoudit konkrétní situaci, já jsem nabíječky neplatil, a jsou o nějaké procento lepší než integrované, mě prostě se to všechno kolem vyplatí dělat s odpojeným DS + externí nabíječky.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
martesik
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 29, 2022 4:15 pm

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od martesik »

eduard22 píše: sob úno 04, 2023 8:58 pm
pby píše: sob úno 04, 2023 4:30 pm ....... King II může za určitých okolností přetok vyrobit. ......
To je otázka! To zastím nikdo nenaměřil, nedokázal :-(
Novinka z mojí strany ohledně Axpert King II:
Měřím včera a dneska pomocí Shelly 3EM na vstupu do baráku, tedy mezi DS a všemi spotřebiči, vč. Kinga.
King přepínám ráno a večer mezi režimy ECO a AUT (tedy fakticky Bypass a Line).
Využívám únorové azzurro, kdy sluníčko v těchto dnech vydatně svítí a já vyrábím.

Přetok na fázi L1, na které mám jako "zátěž" pověšený Axpert King II, je zatím ABSOLUTNÍ NULA. King většinou něco přisosává, ale občas se tam mihne i nulová spotřeba.

Malinké přetoky v řádu do 3Wh za den jsou na fázích L2, L3, které jsou napřímo z DS. Na L2/L3 je ponechána jen indukční deska (7,5kW), sušička a podlahovka v koupelně (očekávané primární použití jen v zimě). Malinké přetoky jdou očividně na vrub měření vynulování měřicích tráfek nebo nějaký zbytkový magnetický tok, který se do jadýrka dostane přes vzduchovou mezeru. Je to v hlavním rozváděči, kde jsou všude kolem dráty Cu 10mm2 s proudy v řádu max. 25A. Jak už tu někdo zmínil, na zařízení, které umí měřit až 120A, je to excelentně malá offsetová chyba.

Ještě dneska večer slavnostně namašlím druhou Shelly přímo na Kinga - AC-IN a AC-OUT, abych přesně věděl, kolik sežere a kolik vyrobí - a to včetně bypass režimu, kde by se proudy měly rovnat. Asi jedno tráfko naklapnu na kabel obráceně, aby mi pěkně odčítal výrobu od spotřeby - jinak by obě hodnoty sčítal jako sumární spotřebu a to se mi zdá trochu zbytečný, když je to fakticky pořád L1.
2kWp mono východ, 2kWp mono západ, 2x Axpert King II 5000W/48V parallel, LiFePO4 6,9kWh, jižní Morava
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od eduard22 »

martesik píše: stř úno 08, 2023 5:12 pm ..... Přetok na fázi L1, na které mám jako "zátěž" pověšený Axpert King II, je zatím ABSOLUTNÍ NULA. King většinou něco přisosává, ale občas se tam mihne i nulová spotřeba. .....
Dík!!! za konkrétní měření :D , namísto doměnek a pod. teoretickejch keců... :evil:
Těším se na další výsledky! 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
RadarS
Příspěvky: 359
Registrován: ned úno 06, 2022 3:12 pm

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od RadarS »

Taky jsem pořídil Shelly 3EM a někdy od začátku ledna měřím na přívodu do domu spotřebu a studuju zatížení jednotlivých fází...
Je to dobrý pomocník a není nad to mít místo domněnek data.
Jedna věc mi ale chybí, a to měření "souběhu" spotřeby a monitoring/graf těchto maxim.
Graf spotřeby Shelly vyčítá hodinové hodnoty spotřeby na dané fázi.
martesik
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 29, 2022 4:15 pm

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od martesik »

RadarS píše: čtv úno 09, 2023 8:16 am Jedna věc mi ale chybí, a to měření "souběhu" spotřeby a monitoring/graf těchto maxim.
Graf spotřeby Shelly vyčítá hodinové hodnoty spotřeby na dané fázi.
Mně nezbylo nic jinýho, než stáhnout CSV za poslední rok (3 fáze = 3 CSV soubory) a zpracovat v Pythonu.
Na grafy jsem použil Jupyter notebook, balík Pandas a tuším ještě Plotly.

Zdá se mi to celé takové těžkopádné, ale po dlouhém debuggování jsem z toho konečně dostal graf, kde jsou nasázeny datové body spotřeby ze všech dní za poslední rok nacpané do jednoho dne. Na ose X mám čas během dne po 10 minutách a na ose Y spotřebu ve Wh v těch daných intervalech. Pak samozřejmě musím zohlednit, že v 1 hodině je 6 měřicích bodů (násobení šesti dělám už v hlavě).

Výsledkem je zjištění, jaký mám rozptyl spotřeby během dne a na základě toho jsem zapojil spotřebiče buď za měnič (skoro všechno), nebo před měnič (vařič + sušička + cirkulárka).
Mám samozřejmě několik těch grafů, tzn. L1, L2, L3, suma L1+L2+L3, dále tutéž sumu rozdělenou na všední dny a sobota-neděle.
2kWp mono východ, 2kWp mono západ, 2x Axpert King II 5000W/48V parallel, LiFePO4 6,9kWh, jižní Morava
martesik
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 29, 2022 4:15 pm

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od martesik »

eduard22 píše: stř úno 08, 2023 10:32 pm
martesik píše: stř úno 08, 2023 5:12 pm ..... Přetok na fázi L1, na které mám jako "zátěž" pověšený Axpert King II, je zatím ABSOLUTNÍ NULA. King většinou něco přisosává, ale občas se tam mihne i nulová spotřeba. .....
Dík!!! za konkrétní měření :D , namísto doměnek a pod. teoretickejch keců... :evil:
Těším se na další výsledky! 8-)
Zkouším přidat obrázek za včerejšek, jak vypadá takový nulový přetok na Shelly.
Doufám, že to není příliš obří, nevím, jak to zformátovat.

Ještě nikdy jsem za posledních několik týdnů nezaznamenal "přetok" větší než pár Wh za den.
Ty oranžové a červené obdélníčky v grafu je spotřeba indukce - prostě vaření kafe a čajů ráno a večer, včera jsme oběd nevařili, všichni v práci a ve škole.
Přílohy
Screenshot_20230321_104716_Shelly.jpg
Screenshot_20230321_104716_Shelly.jpg (355.01 KiB) Zobrazeno 2543 x
2kWp mono východ, 2kWp mono západ, 2x Axpert King II 5000W/48V parallel, LiFePO4 6,9kWh, jižní Morava
martesik
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 29, 2022 4:15 pm

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od martesik »

martesik píše: úte bře 21, 2023 10:54 am
eduard22 píše: stř úno 08, 2023 10:32 pm
martesik píše: stř úno 08, 2023 5:12 pm ..... Přetok na fázi L1, na které mám jako "zátěž" pověšený Axpert King II, je zatím ABSOLUTNÍ NULA. King většinou něco přisosává, ale občas se tam mihne i nulová spotřeba. .....
Dík!!! za konkrétní měření :D , namísto doměnek a pod. teoretickejch keců... :evil:
Těším se na další výsledky! 8-)
Zkouším přidat obrázek za včerejšek, jak vypadá takový nulový přetok na Shelly.
Doufám, že to není příliš obří, nevím, jak to zformátovat.

Ještě nikdy jsem za posledních několik týdnů nezaznamenal "přetok" větší než pár Wh za den.
Ty oranžové a červené obdélníčky v grafu je spotřeba indukce - prostě vaření kafe a čajů ráno a večer, včera jsme oběd nevařili, všichni v práci a ve škole.
A takto vypadá druhá Shelly u měniče taky za včerejšek.
Kanál A je sosání ze sítě (ale mám otočené měřicí tráfko, takže vyblitě zelený průběh vypadá jako obří přetok, skutečnýpřetok představuje "pěkná zelená" s hodnotou 8,65Wh).
Kanál B (oranžová) je dodávka z měniče do baráku (lhostejno, zda vyrobeno doma nebo bypass).
Přílohy
Screenshot_20230321_105609_Shelly.jpg
Screenshot_20230321_105609_Shelly.jpg (361.41 KiB) Zobrazeno 2542 x
2kWp mono východ, 2kWp mono západ, 2x Axpert King II 5000W/48V parallel, LiFePO4 6,9kWh, jižní Morava
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od eduard22 »

👍
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
RadarS
Příspěvky: 359
Registrován: ned úno 06, 2022 3:12 pm

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od RadarS »

https://tienda-solar.es/en/inverters/96 ... g-5000-48v

Že by upgrade KING 1 a rozšíření o WIFI?
Moc se mi to nezdá, v každém případě ale zajímavý progres v ceně (na rozdíl od českých eshopů) ...
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od eduard22 »

Musíš ke "kováři"! (výrobce, ofic. distributor) Neb "kovaříci" to motaj dokopy a jak opisujou různě z webů, pletou si často King s King II... :evil:
Výrobce Voltronic už na svém webu nabízí jen 3kW King a ten má "jen" BT :-/ a 5kW verzi Kinga jedničku už asi ani nenabízí (nenašel jsem) , neb jej nahradil King II a ten Wi-Fi má! 8-)
https://voltronicpower.com/
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
RadarS
Příspěvky: 359
Registrován: ned úno 06, 2022 3:12 pm

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od RadarS »

https://voltronicpower.com/en-US/Produc ... -3KVA-5KVA

Tak "u kováře" samozřejmě mají na webu king 1 jak ve verzi 3kW tak 5kW :-)
A aby těch správných informací nebylo málo přímo od zdroje, tak v popisu King 1 uvádí komunikaci s BMS i přes CAN :-)

Tak si pak vyberte.... :-)
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od eduard22 »

RadarS píše: stř pro 27, 2023 2:53 pm https://voltronicpower.com/en-US/Produc ... -3KVA-5KVA

Tak "u kováře" samozřejmě mají na webu king 1 jak ve verzi 3kW tak 5kW :-)
A aby těch správných informací nebylo málo přímo od zdroje, tak v popisu King 1 uvádí komunikaci s BMS i přes CAN :-)

Tak si pak vyberte.... :-)
Aha, já ten debilní dynamickej strom dál nerozklikl..., ale v tom stromovém seznamu bylo uvedeno jen zkráceně: "King 3/5kW" a nějak jsem přehlédl to č. 5...
Tak sorry a dík za poopravení!
No a tam není o Wi-Fi ani zmíňka!
Doplněno - v download ( https://voltronicpower.com/en-US/Produc ... -3KVA-5KVA )když státhnete brožůru, tak je na obrázku vedle té bedny symbol Wi-Fi a pod ním drobně: Bluotooth... :lol:
To je tedy zavádějící symbol..., neb BT má symbol zcela jinej!!! :evil:
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Cmrnda
Příspěvky: 580
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od Cmrnda »

Když vidím ty grafy na těch moderních "telefónech", tak mě napadá srovnámí se zmuchlanou kazetou na Commodore.... :x

https://images.squarespace-cdn.com/cont ... rmat=2500w
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
RadarS
Příspěvky: 359
Registrován: ned úno 06, 2022 3:12 pm

Re: KOMBI MĚNIC - jak funguje přepínání FV/GRID

Příspěvek od RadarS »

Mám v koši obj. na KINGA, ale nejsem z toho stále moudrý, i když se to tady probíralo před časem dopodrobna ...

I kombinovaný měnič bez dvojí konverze obsahuje AC nabíječku.
Díval jsem se do návodů MUST (LV kombi, co nedělají přetok) i KINGa.
KING i MUST umí dobíjet baterie ze sítě až 60A, 80A/4000W dává MPPT..
Dokáže mi někdo vysvětlit, zda tedy i kombinovaný měnič pod nastavenou úroveň napětí baterie začne vypomáhat sítí a nabíjet
nastaveným proudem, čímž dotuje výkon do zátěže do výše nastaveného nabíjecího proudu, nebo se v tu chvíli automaticky přepne
na bypass, celá zátěž jede ze sítě a měnič pouze nabíjí??

díky
Odpovědět

Zpět na „Axpert“