Solax X3-Hybrid 10kW - sosání z gridu v noci

BC21
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 22, 2023 9:46 pm

Re: Solax X3-Hybrid 10kW - sosání z gridu v noci

Příspěvek od BC21 »

brumlaj píše: ned zář 24, 2023 12:04 am
BC21 píše: pát zář 22, 2023 10:12 pm ...... co mám dělat. .......
vypni jistič před elektroměrem.
díky, není to hloupá odpověď, ale nemůžu sloužit, v zimě budou panely(jen 12 ks) ve stínu a tak krmím virtuální baterii
BC21
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 22, 2023 9:46 pm

Re: Solax X3-Hybrid 10kW - sosání z gridu v noci

Příspěvek od BC21 »

tomas píše: ned zář 24, 2023 8:51 am Není v tu dobu napětí v síti vyšší než 241,5 V?
viewtopic.php?t=2422
Díky, rozumím jen povrchně problému, o čem se tam mluví, ale:
baterie jsou dneska vybité na tak jsem změřil napětí v zásuvce v pokoji - je tam 244-245V, později dokonce 247-250V.
Naposledy upravil(a) BC21 dne ned zář 24, 2023 1:16 pm, celkem upraveno 2 x.
brumlaj
Příspěvky: 1547
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Solax X3-Hybrid 10kW - sosání z gridu v noci

Příspěvek od brumlaj »

BC21 píše: ned zář 24, 2023 12:41 pm
brumlaj píše: ned zář 24, 2023 12:04 am
BC21 píše: pát zář 22, 2023 10:12 pm ...... co mám dělat. .......
vypni jistič před elektroměrem.
díky, není to hloupá odpověď, ale nemůžu sloužit, v zimě budou panely(jen 12 ks) ve stínu a tak krmím virtuální baterii
Myšleno samozřejmě v době, kdy k problému dochází. Podívej se do grafu, čára na 95% stavu akumulátoru na které by automat odpínal/připínal. Vše ostatní bude pomalé a buď budeš sosat, nebo budeš dodávat. v nynějším stavu jde jen o to jak se posune střed kolem kterého to bude při změně zátěže v domu oscilovat. Mám za to, že v nastavení bude parametr, kterým můžeš "nulu" posunout od neustálého mírného odběru (třeba 200W) po neustálou mírnou dodávku (stejných, ale opačně tekoucích 200W) a pro to, že nula nebude přesně nula (kus od kusu měniče), tak si holt hodnotu posuneš na sebou akceptovatelnou úroveň. Koukám popis tomase na to sedí jak prdel na hrnec.
Naposledy upravil(a) brumlaj dne ned zář 24, 2023 1:16 pm, celkem upraveno 1 x.
brumlaj
Příspěvky: 1547
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Solax X3-Hybrid 10kW - sosání z gridu v noci

Příspěvek od brumlaj »

Tak Tomasův popis sedí přesně. Distributor Tě používá k regulaci napětí na SVÉM VN. Upřímnou soustrast. Nech si ty údaje změřit revizákem a s číslem kalibrace měřáku kterým to měřil a kulatým razítkem to pošli distributorovi s žádostí o nápravu. Máš mizivou šanci na změnu a pak jedině to co jsem psal já.
BC21
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 22, 2023 9:46 pm

Re: Solax X3-Hybrid 10kW - sosání z gridu v noci

Příspěvek od BC21 »

brumlaj píše: ned zář 24, 2023 1:00 pm
BC21 píše: ned zář 24, 2023 12:41 pm
brumlaj píše: ned zář 24, 2023 12:04 am vypni jistič před elektroměrem.
díky, není to hloupá odpověď, ale nemůžu sloužit, v zimě budou panely(jen 12 ks) ve stínu a tak krmím virtuální baterii
Myšleno samozřejmě v době, kdy k problému dochází. Podívej se do grafu, čára na 95% stavu akumulátoru na které by automat odpínal/připínal. Vše ostatní bude pomalé a buď budeš sosat, nebo budeš dodávat. v nynějším stavu jde jen o to jak se posune střed kolem kterého to bude při změně zátěže v domu oscilovat. Mám za to, že v nastavení bude parametr, kterým můžeš "nulu" posunout od neustálého mírného odběru (třeba 200W) po neustálou mírnou dodávku (stejných, ale opačně tekoucích 200W) a pro to, že nula nebude přesně nula (kus od kusu měniče), tak si holt hodnotu posuneš na sebou akceptovatelnou úroveň. Koukám popis tomase na to sedí jak prdel na hrnec.
sedí to. kde ten parametr najdu?
brumlaj
Příspěvky: 1547
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Solax X3-Hybrid 10kW - sosání z gridu v noci

Příspěvek od brumlaj »

Asi jsem napsal 3 v 1. To na co odkazoval tomas a co potvrdilo i Tvé měření napětí je dáno funkcí Q(U). Zkus ji na jedno odpoledne/noc vypnout. Uvidíme jaký bude výsledek. Předesílám, ale že tím porušuješ smluvní podmínky s distributorem a proto, že distributor vlastní 4Q elektroměr, tak to bude vidět.
boriksikula
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 19, 2023 12:11 am

Re: Solax X3-Hybrid 10kW - sosání z gridu v noci

Příspěvek od boriksikula »

mzeman píše: pon kvě 08, 2023 1:22 pm Ahoj,

mám problém s tím, že v noci si tahá z distribuční sítě i když mám baterku na 56%. Nevíte proč?
Štve mě, že si něco tahá když mám docela plnou baterku. Takto to dělá každý den a za měsíc to může být i 40kWh.
Dobrý večer, můžu se zeptat, jestli jste to nakonec nějak vyřešil? Dělá mi to to samé - pokud spotřeba domu v noci klesne, tak se střídač vypne a od toho okamžiku jde vše ze sítě a to až do poměrně velkého odběru (někdy i 200W). Raději bych je bral z baterky než ze sítě, i když to znamená živit navíc ještě střídač. Zkoušel jsem zapnout "Hot standby" a "pgrid bias = grid", ale nezdá se, že by to mělo nějaký efekt. Díky.
Jantic
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 08, 2022 10:51 am
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Solax X3-Hybrid 10kW - sosání z gridu v noci

Příspěvek od Jantic »

Je otázka, co je tady vlastně k "řešení". Máme hybridní systém a ten je výrobcem nastaven tak, že se v noci hodí do standby a na drobné odběry nereaguje.
U mne měsíční spotřeba z DS je 26-40kWh (dle faktury EON), tzn v průměru 1kWh denně. Roční výroba kolem 9MWh, má smysl se vůbec těmi drobky zabývat? Za mne určitě ne.
To už máte optimalizované vše? Kolik standby přístrojů typu TV/rádio/PC/router atd běží nonstop bez povšimnutí?
6,5kWp +3,0kWp Solax X3, 23,2kWh Li
2,4kWp+SITON
TČ Alpha Innotec LWD50
tomas
Příspěvky: 311
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: Solax X3-Hybrid 10kW - sosání z gridu v noci

Příspěvek od tomas »

U Solaxu jde uspávání vypnout Hot standby - disable pak pokrývá i ty drobky, ale není to energeticky efektivní. Další možnost je shodit hlavní jistič.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“