Balkonová FVE s připojením do sítě

Odpovědět
Yardacz
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 05, 2024 8:43 pm

Balkonová FVE s připojením do sítě

Příspěvek od Yardacz »

Zdravím, jsem tu nový a v této oblasti nepolíbený. Bydlím v paneláku, balkon 6m dlouhý, orientace na jih, proto mě zaujaly kompletní balkonové sety elektrárny. Jen se tedy vůbec neorientuji v problematice. Když bych pořídil např. https://www.kaufland.cz/product/448923733/

Panely by musely být na balkoně, předsadit by mi je SVJ nejspíš nepovolilo, nebo by byla montáž docela obtížná, kvůli sklu. Zajímá mě, jaké by byly ztráty, když je samotný panel za sklem, a za zábradlím. Šířka panelu je akorát do výšky zábradlí s kolejnicí na posuv zavírání balkonu. Případně bych je mohl naklonit dovnitř pro lepší úhel dopadu. Samotná domácnost má spotřebu opravdu malou, vše s TV a lednicí do 200W, ale hlavně bych ji používal na krmení klimatizace v létě, kde má odběr 150-800W. Případně k topení v zimě, podle toho, kolik by panely dodávaly za slunečného počasí.
Balkon vypadá se zábradlím takto:

https://drive.google.com/file/d/1TF1OO5 ... sp=sharing

A poté ještě druhá stránka věci.
Jak je to nyní s legislativou, s elektroměrem a přetoky. Ve špičce má elektrárna až 800W, což když nepůjde klima naplno, je dost elektřiny nadbytek. Dnes tedy zažádám ČEZ o výměnu elektroměru, nahlásím elektrárnu kvůli přetokům (nebo je dokonce možný výkup?), a mohu fungovat?

Díky moc za odpovědi
brumlaj
Příspěvky: 1601
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Balkonová FVE s připojením do sítě

Příspěvek od brumlaj »

Správně jsi usoudil, že nejprve požádej distributora. To je klíčové. On se Ti vyjádří.
Aby jsi mohl přetíkat, tak zadej rezervovaný výkon 800W (0,8 kW).
Až se Ti distributor ozve, tak nám sem dej jeho vyjádření, vysvětlíme Ti co on chce dále aby Ti "vyměnil elektroměr".
Elektroměr totiž vymění až potom co budeš mít nainstalováno a splníš jeho podmínky které Ti určí.
Myši umírají v pastích, protože nechápou, že ten sýr není zdarma. (mnou upravené motto jednoho z webů)
Yardacz
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 05, 2024 8:43 pm

Re: Balkonová FVE s připojením do sítě

Příspěvek od Yardacz »

Díky, a co jinak ten balkon, FVE a její umístění?
brumlaj
Příspěvky: 1601
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Balkonová FVE s připojením do sítě

Příspěvek od brumlaj »

Jakože přihlášení? Ke gůglu? Ani smykem.
Myši umírají v pastích, protože nechápou, že ten sýr není zdarma. (mnou upravené motto jednoho z webů)
Yardacz
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 05, 2024 8:43 pm

Re: Balkonová FVE s připojením do sítě

Příspěvek od Yardacz »

IMG_20170402_115329_HDR.jpg
Pardon, teprve se tu rozkoukávám :)
Mex
Příspěvky: 403
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: Balkonová FVE s připojením do sítě

Příspěvek od Mex »

Řekl bych, že to zábradlí bude docela zásadní problém.
Nad něho to asi dát nemůžeš, a průchod přes něho bude asi velmi výrazně zmenšovat výrobu.
Yardacz
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 05, 2024 8:43 pm

Re: Balkonová FVE s připojením do sítě

Příspěvek od Yardacz »

Počítám s tím, panely by měli být oboustranné, takže něco by mohlo přidat z odrazu bílé zdi. Panely 2x500W, uškrcené na 800W, s 600W bych byl klidně spokojen, domácnost tolik nepotřebuje, jde mi primárně o tu klimatizaci.
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“