Takže další podpora tupejch a blbejch evropskejch vexláků co nakupují z číny levně a přihazují si na to haraburdí obrovské marře!, ty jsou minimálně 300% a více... V tom pojede G7 + Zelenskýho chunta. Hnus.
Zdražení balíčků z číny
Zdražení balíčků z číny
Objednal jsem si 5ks obvodů pro elektroniku asi za 400.-Kč na Aliexpressu, každý modul od jinuď. Aliexpress si vyžádal clo za asi za 350,-Kč. Když to bude moc, tak prý to vrátí, když málo, tak nic.
Takže další podpora tupejch a blbejch evropskejch vexláků co nakupují z číny levně a přihazují si na to haraburdí obrovské marře!, ty jsou minimálně 300% a více... V tom pojede G7 + Zelenskýho chunta. Hnus.
Takže další podpora tupejch a blbejch evropskejch vexláků co nakupují z číny levně a přihazují si na to haraburdí obrovské marře!, ty jsou minimálně 300% a více... V tom pojede G7 + Zelenskýho chunta. Hnus.
Re: Zdražení balíčků z číny
Teď bude třeba si dál na chvíli pauzu, než se nový systém usadí a než Číňani udělají protiopatření.
Doufejme, že to dopadne tak, že nadělají sklady v Evropě, sem to nevezou po kontejnerech (ty proclí za normálních podmínek) a odtud už to půjde bez dalších poplatků.
Vydělají na tom ty státy, které nabídnou dobré podmínky pro ty sklady. Protože tam se bude realizovat jednak clo (ze kterého 1/3 zůstane té zemi, 2/3 skončí v dobrotivé matičce EU), a hlavně DPH.
G7 je v tom nevinně. Tohle je vynález EU. Tedy přesněji EK, protože to jsou majitelé Evropy.
Doufejme, že to dopadne tak, že nadělají sklady v Evropě, sem to nevezou po kontejnerech (ty proclí za normálních podmínek) a odtud už to půjde bez dalších poplatků.
Vydělají na tom ty státy, které nabídnou dobré podmínky pro ty sklady. Protože tam se bude realizovat jednak clo (ze kterého 1/3 zůstane té zemi, 2/3 skončí v dobrotivé matičce EU), a hlavně DPH.
G7 je v tom nevinně. Tohle je vynález EU. Tedy přesněji EK, protože to jsou majitelé Evropy.
Re: Zdražení balíčků z číny
temu a dalsi cinske eshopy maji davno sklady v evrope, cinsti obchodnici pres ebay a dalsi platformy toto vyuzivaji a skoro vse se da sehnat normalne bez cel jako drive a nemam obavy ze v pripade aliexpresu to bude rychle vyreseno take.
Victron EasySolar 5000va, mppt 2x 150/100,12.2kwp, 40kwh lifepo4.
Re: Zdražení balíčků z číny
- tak u nás to asi nebude, co ukazují v televizi, tak čas od času fízlové (celníci) uřežou zámky u skladů, zboží ukradnou, a prý zapalí.Mex píše: ↑ned čer 21, 2026 10:07 pm Vydělají na tom ty státy, které nabídnou dobré podmínky pro ty sklady. Protože tam se bude realizovat jednak clo (ze kterého 1/3 zůstane té zemi, 2/3 skončí v dobrotivé matičce EU), a hlavně DPH.
G7 je v tom nevinně. Tohle je vynález EU. Tedy přesněji EK, protože to jsou majitelé Evropy.
- G7 určuje veškerý pohyb EU. Chudé státy platí a bohaté státy vydělávají na těh chudčích. Princip padajícího "lejna". Jinak za nitky EU tahají emeričani, a to od druhý světový, možná dříve, dokumenty se ale nezachovaly.
- nj. ale na ty dražší veci, uvidíme jak se bude evropa plnit vším čínským.
Re: Zdražení balíčků z číny
Samozrejme ze bude, cim jsme pro cinu zajimavi - jsme trh ktery si od nich vse koupi protoze brzy sami nebudeme nic vyrabet protoze se to nevyplati a politici slouzi zajmum ciny a usa a nemaji chut klicovy prumysl dotovat a vytvaret mu podminky.. to je smutne bohuzel. Staci se podivat co za poslednich 10+ let pacha EK a je ti na bliti.
Victron EasySolar 5000va, mppt 2x 150/100,12.2kwp, 40kwh lifepo4.
Re: Zdražení balíčků z číny
Tohle není zajímavost číny, tahle akce je pro další odrbání těch nejchudčích. Radovat se můžou jen velký evropský firmy, protože jim to prospěje. V ČR nejsme soběstační už několik desítek let, dneska na podojení krav máme Španělské a jiné západní firmy, do kterých akorát lejeme prachy, jinak nemáme ani základní potraviny. Soběstačnost je cca 20%, takže pro horních 10 ...
Re: Zdražení balíčků z číny
vsak jiste to je zamerem EK abychom byli zavisli na ostatnich a nebyli sobestacni, to se pak takovy nesobestacny vazal tezko muze trhnout z EU kdyz bez ni nemuze fungovat, jeste nam sem nacpou euro a bude to dokonano..
Victron EasySolar 5000va, mppt 2x 150/100,12.2kwp, 40kwh lifepo4.
Re: Zdražení balíčků z číny
VAT není clo ale DPH. Ta je započítaná už Aliexpressem, u ALIBáby si jí nemusels platit jim ale u nás, když si o to požádal.
Další položky který jsem si všim byla VAT - 18% na celkové slevě (bez cla)
Mě to tam skočilo hned, a na víc sem musel projít všemi ověřeními co vůbec jsou.
