Zdražení balíčků z číny

Tady se můžete vykecávat o čemkoliv i nesouvisejícím s FVE.
Odpovědět
Humux
Příspěvky: 522
Registrován: čtv říj 02, 2025 10:50 pm

Zdražení balíčků z číny

Příspěvek od Humux »

Objednal jsem si 5ks obvodů pro elektroniku asi za 400.-Kč na Aliexpressu, každý modul od jinuď. Aliexpress si vyžádal clo za asi za 350,-Kč. Když to bude moc, tak prý to vrátí, když málo, tak nic.

Takže další podpora tupejch a blbejch evropskejch vexláků co nakupují z číny levně a přihazují si na to haraburdí obrovské marře!, ty jsou minimálně 300% a více... V tom pojede G7 + Zelenskýho chunta. Hnus. :evil:
Mex
Příspěvky: 757
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: Zdražení balíčků z číny

Příspěvek od Mex »

Teď bude třeba si dál na chvíli pauzu, než se nový systém usadí a než Číňani udělají protiopatření.
Doufejme, že to dopadne tak, že nadělají sklady v Evropě, sem to nevezou po kontejnerech (ty proclí za normálních podmínek) a odtud už to půjde bez dalších poplatků.

Vydělají na tom ty státy, které nabídnou dobré podmínky pro ty sklady. Protože tam se bude realizovat jednak clo (ze kterého 1/3 zůstane té zemi, 2/3 skončí v dobrotivé matičce EU), a hlavně DPH.

G7 je v tom nevinně. Tohle je vynález EU. Tedy přesněji EK, protože to jsou majitelé Evropy.
Jirka77
Příspěvky: 926
Registrován: ned dub 06, 2025 12:45 pm

Re: Zdražení balíčků z číny

Příspěvek od Jirka77 »

temu a dalsi cinske eshopy maji davno sklady v evrope, cinsti obchodnici pres ebay a dalsi platformy toto vyuzivaji a skoro vse se da sehnat normalne bez cel jako drive a nemam obavy ze v pripade aliexpresu to bude rychle vyreseno take.
Victron EasySolar 5000va, mppt 2x 150/100,12.2kwp, 40kwh lifepo4.
Humux
Příspěvky: 522
Registrován: čtv říj 02, 2025 10:50 pm

Re: Zdražení balíčků z číny

Příspěvek od Humux »

Mex píše: ned čer 21, 2026 10:07 pm Vydělají na tom ty státy, které nabídnou dobré podmínky pro ty sklady. Protože tam se bude realizovat jednak clo (ze kterého 1/3 zůstane té zemi, 2/3 skončí v dobrotivé matičce EU), a hlavně DPH.

G7 je v tom nevinně. Tohle je vynález EU. Tedy přesněji EK, protože to jsou majitelé Evropy.
- tak u nás to asi nebude, co ukazují v televizi, tak čas od času fízlové (celníci) uřežou zámky u skladů, zboží ukradnou, a prý zapalí. :lol:
- G7 určuje veškerý pohyb EU. Chudé státy platí a bohaté státy vydělávají na těh chudčích. Princip padajícího "lejna". Jinak za nitky EU tahají emeričani, a to od druhý světový, možná dříve, dokumenty se ale nezachovaly.
Jirka77 píše: ned čer 21, 2026 10:18 pm temu a dalsi cinske eshopy maji davno sklady v evrope
- nj. ale na ty dražší veci, uvidíme jak se bude evropa plnit vším čínským. :D
Jirka77
Příspěvky: 926
Registrován: ned dub 06, 2025 12:45 pm

Re: Zdražení balíčků z číny

Příspěvek od Jirka77 »

Samozrejme ze bude, cim jsme pro cinu zajimavi - jsme trh ktery si od nich vse koupi protoze brzy sami nebudeme nic vyrabet protoze se to nevyplati a politici slouzi zajmum ciny a usa a nemaji chut klicovy prumysl dotovat a vytvaret mu podminky.. to je smutne bohuzel. Staci se podivat co za poslednich 10+ let pacha EK a je ti na bliti.
Victron EasySolar 5000va, mppt 2x 150/100,12.2kwp, 40kwh lifepo4.
Humux
Příspěvky: 522
Registrován: čtv říj 02, 2025 10:50 pm

Re: Zdražení balíčků z číny

Příspěvek od Humux »

Tohle není zajímavost číny, tahle akce je pro další odrbání těch nejchudčích. Radovat se můžou jen velký evropský firmy, protože jim to prospěje. V ČR nejsme soběstační už několik desítek let, dneska na podojení krav máme Španělské a jiné západní firmy, do kterých akorát lejeme prachy, jinak nemáme ani základní potraviny. Soběstačnost je cca 20%, takže pro horních 10 ...
Jirka77
Příspěvky: 926
Registrován: ned dub 06, 2025 12:45 pm

Re: Zdražení balíčků z číny

Příspěvek od Jirka77 »

vsak jiste to je zamerem EK abychom byli zavisli na ostatnich a nebyli sobestacni, to se pak takovy nesobestacny vazal tezko muze trhnout z EU kdyz bez ni nemuze fungovat, jeste nam sem nacpou euro a bude to dokonano..
Victron EasySolar 5000va, mppt 2x 150/100,12.2kwp, 40kwh lifepo4.
StaryMuz
Příspěvky: 33
Registrován: stř črc 13, 2022 9:24 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4

Re: Zdražení balíčků z číny

Příspěvek od StaryMuz »

Humux píše: ned čer 21, 2026 9:53 pm ...
Zvláštní, já nakupuji pořád stejně a VAT už je započítaný nějaký ten rok.
Dnes jsem kupoval a bez dalších přirážek.
Odpovědět

Zpět na „Lampárna“