Solax X3-Hybrid G4

Odpovědět
Cosco
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 30, 2023 10:00 pm

Solax X3-Hybrid G4

Příspěvek od Cosco »

Chci se zeptat, až to nedomrvím

1. Dá se na meniči nastavit, aby nedodával do distribuční síte?

2. Když žena zapne kulmu, tak mi vyhodí chybu na měniči (IE 006 Chyba napětí sběrnice), pak se restante a běží dál. Třeba něco nastavit, až se to neděje?

3. Když sem zapojil vývod na on-grid a ne na EPS(ostrov) a DS vypne, mel bych mít energií s moji sítě, ale nefunguje. Co bych mel nastavit, nebo změnit na měníčí?

Ďekuji
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Solax X3-Hybrid G4

Příspěvek od josse »

Cosco píše:Chci se zeptat, až to nedomrvím

1. Dá se na meniči nastavit, aby nedodával do distribuční síte?

2. Když žena zapne kulmu, tak mi vyhodí chybu na měniči (IE 006 Chyba napětí sběrnice), pak se restante a běží dál. Třeba něco nastavit, až se to neděje?

3. Když sem zapojil vývod na on-grid a ne na EPS(ostrov) a DS vypne, mel bych mít energií s moji sítě, ale nefunguje. Co bych mel nastavit, nebo změnit na měníčí?

Ďekuji
Vrátit kulmu. Není kompatibilní s "beztransformátorovým střídačem".
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Cmrnda
Příspěvky: 668
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Solax X3-Hybrid G4

Příspěvek od Cmrnda »

josse píše: pon črc 31, 2023 9:02 am Vrátit kulmu. Není kompatibilní s "beztransformátorovým střídačem".
Nevím, zda to je řešení, spíš je pokažený to harampádí, nebo špatně postavený. Viděl bych to na špatnou synchronizaci se sítí. Zjevně by to bylo počteníčko co všechno není "kompatabilní" s beztrafem. :o
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
brumlaj
Příspěvky: 1547
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Solax X3-Hybrid G4

Příspěvek od brumlaj »

Cokoli co vyrobí stejnosměrnou složku. Tedy jedna dioda ve spotřebiči (a za ní indukčnost v případě fénu). A ano, je to problém levných měničů. Ale žádné jiné na dotace nejsou mejnstrým.
no a počtení pro tazatele:
Cosco píše: ned črc 30, 2023 10:17 pm ....... 2. Když žena zapne kulmu, tak mi vyhodí chybu na měniči (IE 006 Chyba napětí sběrnice), pak se restante a běží dál. Třeba něco nastavit, až se to neděje?.......
Je tady a Kodl radí oddělovací trafo. Optimálně najít si ~230V/~230V
tomas
Příspěvky: 311
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: Solax X3-Hybrid G4

Příspěvek od tomas »

Cosco píše: ned črc 30, 2023 10:17 pm Chci se zeptat, až to nedomrvím

3. Když sem zapojil vývod na on-grid a ne na EPS(ostrov) a DS vypne, mel bych mít energií s moji sítě, ale nefunguje. Co bych mel nastavit, nebo změnit na měníčí?

Ďekuji
S tím jsem se ještě nesekal. Se stejnosměrným proudem mají problém hlavně ty LF transformátorové střídače kterým to přetěžuje trafa.
Tady je popsáno jaký má už malý DC proud v desítkách A nepříznivý vliv na 250 MVA transformátor:
http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/c ... vice--6278
Už podle toho bodu 3 je tam něco špatně.
Nautilus
Příspěvky: 216
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Solax X3-Hybrid G4

Příspěvek od Nautilus »

Cosco píše: ned črc 30, 2023 10:17 pm 1. Dá se na meniči nastavit, aby nedodával do distribuční síte?
2. Když žena zapne kulmu, tak mi vyhodí chybu na měniči (IE 006 Chyba napětí sběrnice), pak se restante a běží dál. Třeba něco nastavit, až se to neděje?
3. Když sem zapojil vývod na on-grid a ne na EPS(ostrov) a DS vypne, mel bych mít energií s moji sítě, ale nefunguje. Co bych mel nastavit, nebo změnit na měníčí?
Doporučuji řešit s instalační firmou. Co vím z vlastní zkušenosti, tak:
1. Ano "ExportControl" v "AdvancedSetting"nastavit na "0" a do DS jdou jen "zanedbatelné technopřetoky".
2. Pokud je měnič připojen k DS tak fén nedělá žádné problémy. Bez DS jsem to nezkoušel.
3. Zdatnější budou vědět, ale dle mého po vypnutí DS jede jen EPS.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“